www.petrikiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 6 квітня 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петриківський район >> Петриківське Бюро правової допомоги інформує
18.02.2020
Версія для друку Написати листа
На базі Петриківського бюро правової допомоги пройшов виїзний прийом громадян регіональним представником Уповноваженою Верховної ради України з прав людини в Дніпропетровській області Кокшаровою Т.А. та регіональним координатором взаємодії з громадськістю представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Дніпропетровській області Крупій О.В. мешканці Петриківського району які відвідали в цей день бюро отримали роз’яснення з яких питань та як звернутися до уповноважено з прав людини. Відвідувачів цікавило питання харчування дітей багатодітних сімей.

З цього питання надаємо роз’яснення відповідно до ст. 21 Закону України «Про загальну середню освіту»:

«Учням (вихованцям) закладів загальної середньої освіти може подаватися додатково соціальна і матеріальна допомога за рахунок коштів центральних органів виконавчої влади та місцевих бюджетів, коштів юридичних і фізичних осіб України та громадян, які проживають за її межами, а також коштів фонду загальнообов'язкового навчання та за рахунок інших надходжень.

Органи місцевого самоврядування можуть забезпечувати пільговий проїзд учнів, вихованців до місця навчання і додому у порядку та розмірах, визначених органами місцевого самоврядування, та передбачати на це відповідні видатки з місцевих бюджетів.

Діти з особливими освітніми потребами забезпечуються допоміжними засобами для навчання в закладах освіти в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Соціальні потреби дітей із складними порушеннями розвитку під час їх перебування в загальноосвітньому навчальному закладі задовольняються асистентом дитини - соціальним працівником, батьками або особою, уповноваженою ними.

Вихованці шкіл-інтернатів усіх типів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на повному державному утриманні. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчаються в інших закладах загальної середньої освіти, забезпечуються харчуванням, одягом та іншими послугами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Утримання вихованців, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, у спеціальних загальноосвітніх школах (школах-інтернатах) здійснюється за рахунок держави.

Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах, та учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям".

Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, працевлаштовуються або продовжують навчання згідно з одержаною освітою у порядку, встановленому законодавством України.»

Якщо Вам потрібна правова допомога, звертайтеся до нас за адресою: смт. Петриківка в. Петра Калнишевського,69, каб. 214

Графік роботи з 8.00 до17.00

з перервою на обід з 12.00 до12.45,

п’ятниця з 8.00 до 15.45.

Контактний телефон бюро 0563424652; 0962193947

Всеукраїнська гаряча телефонна лінія, зателефонувавши на яку можна дізнатися адреси центрів та бюро у усіх регіонах України 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України).

Начальник відділу

«Петриківське бюро правової допомоги»

Лариса Орел


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор