Петриківський район
www.petrikiv-rn.dp.gov.uaСтаном на 13 квітня 2018 року у Петриківському районі виникло 13 пожеж у природних екосистемах. У зв'язку з тривалою, спекотною та вітряною погодою яка спостерігається останніми днями, в Петриківському районі збільшується вірогідність щодо виникнення пожеж в природних екосистемах. Ризик їх виникнення загострюється безпосередньо тим, що громадяни найчастіше віддають перевагу відпочинку в степових зонах поруч з водоймами та лісовими масивами, дана ситуація загострюється ще й тим, що Петриківський район багатий як на лісові насадження так і на інші екосистеми. Як свідчить проведений аналіз у більшості випадків причинами даних пожеж стають людська необачність та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки.

Тому аби запобігти виникненню пожеж та загорянь в природних екосистемах а особливо лісових масивах 13 квітня 2018 року інспекторським складом Петриківського районного сектору ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області було проведено відповідну роз’яснювальну роботу серед жителів с. Шульгівка щодо запобігання пожежам в природних екосистемах.

Під час проведення профілактичного відпрацювання працівники ДСНС роз’яснили населенню та відвідувачам лісових зон про можливу небезпеку внаслідок нехтування правилами пожежної безпеки та порадили не розводити багаття поблизу із сухою рослинністю, нагадали про заборону самовільного випалювання сухої рослинності та її залишків. Розповіли громадянам й про те, що велику небезпеку для екосистем становлять автомобілісти, адже навіть невелика жарина з вихлопної труби автомобіля може спричинити велику пожежу. Також в ході проведення відпрацювання кожному із відпочиваючих та місцевих жителів було вручено тематичні пам’ятки на теми «Бережіть екосистеми від пожеж» та «Бережіть ліс від вогню».

Рятувальники Петриківщини закликають місцевих жителів та гостей нашого краю з відповідальністю ставитися до правил пожежної безпеки під час перебування та відпочинку на території екосистем, адже саме незначне порушення може призвести до масштабної пожежі.