www.petrikiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 25 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петриківський район >> Новини
Підвищення професійної компетентності державного службовця
Версія для друку Написати листа
Із набранням чинності нового Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII, запроваджено оновлену норму підвищення рівня професійної компетентності державних службовців.

Наказом НАДС від 19.04.2017 № 86 затверджено Порядок організації підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування у навчальних закладах за державним замовленням Національного агентства України з питань державної служби, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 липня 2017 р. за № 832/30700 (далі - Порядок).
Державні службовці, вперше прийняті на державну службу, проходимуть підвищення кваліфікації протягом першого року роботи, потім у разі потреби перед оцінюванням або за результатами оцінювання службової діяльності, але не рідше ніж один раз на три роки.
Згідно пункту 2 розділу I Порядку, підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування - навчання з метою оновлення та набуття умінь, знань, навичок і здатності виконувати завдання та обов’язки, необхідні для провадження професійної діяльності на державній службі та на службі в органах місцевого самоврядування.
Підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування можливо проводити на містах за такими видами:
навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації;
тематичні постійно діючі семінари;
тематичні короткострокові семінари, зокрема тренінги;
щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець».
Частиною 5 статті 48 Закону України «Про державну службу» визначено, що підвищення рівня професійної компетентності державних службовців проводиться протягом проходження служби, а підвищення кваліфікації - не рідше одного разу на три роки.
Необхідність професійного навчання державного службовця визначається безпосереднім керівником та службою управління персоналом державного органу за результатами оцінювання службової діяльності.
Організація підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування за державним замовленням здійснюється НАДС в межах повноважень у Всеукраїнському центрі підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, інших навчальних закладах.
Строки та форми організації підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, вимоги до програм підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування та умови їх реалізації, вимоги до організації навчального процесу підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування визначені Порядком.
Дотримання вимог чинного законодавства, в частині проведення своєчасної та систематичної організації заходів направлених на підвищення професійної компетентності державних службовців, є пріоритетним напрямком на шляху реформи державної служби.
Таким чином, кожен державний службовець під час проходження служби повинен удосконалювати свій досвід та навички, що дасть змогу якісно оновити систему державного управління та державної служби до європейських стандартів.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор