www.petrikiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 25 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петриківський район >> Новини
У жовтні- листопаді 2018 року на території нашого району будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин, шляхом скидання вакцини з літаків.
Версія для друку Написати листа
Шановні мешканці Петриківського району !

.


Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і в нашій області залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. На жаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація (шляхом поїдання принад) гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів. Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для інших тварин; безпечні для людини і природного середовища; стабільні в польових умовах.
З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на території Петриківського району буде проводитись планова пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин. Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом в лісових та сільськогосподарських угіддях. Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, лісосмуги, ліси). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.
Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.
Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

У жовтні- листопаді 2018 року на території нашого району будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин, шляхом скидання вакцини з літаків.
Звертаємось до мешканців району з проханням не хвилюватися побачивши принаду (розмір із сірникову коробку) або літак, та з порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Особливе прохання застерегти своїх дітей щоб при випадковому знаходженні принад з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати. Брикети є безпечними. Збудник сказу у вакцині є, але він ослаблений, тобто захворіти на сказ від контакту з брикетом і вакциною неможливо.
Начальник Петриківського районного
управління ГУ Держпродспоживслужби
в Дніпропетровські області Кравець Л.О.Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор