www.petrikiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 27 вересня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петриківський район >> Новини
3 14 жовтня 2019 року розпочата планова пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин
Версія для друку Написати листа
Шановні мешканці Петриківського району !

.


Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і в нашій області залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. На жаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів. Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні; не викликають захворювання у молодих тварин; не виділяють вакцинний вірус зі слиною; безпечні для інших тварин; безпечні для людини і природного середовища; стабільні в польових умовах.

Так
відповідно до розпорядження Головного державного інспектора України від 28.08.2019 №70 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин в 2019 році» з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації зі сказу на території Дніпропетровської області 3 14 жовтня 2019 року розпочата планова пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин. Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом в лісових та сільськогосподарських угіддях. Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.
Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.
Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.


В період жовтня- листопада 2019 року на території нашої області будуть проводитись заходи із переоральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків
Звертаємось до мешканців району з проханням
не хвилюватися побачивши принаду (розмір із сірникову коробку) або літак, та з порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин. Особливе прохання застерегти своїх дітей щоб при випадковому знаходженні принад з вакциною не грались нею, а тим більше не пробували її розламати. Брикети є безпечними. Збудник сказу у вакцині є, але він ослаблений, тобто захворіти на сказ від контакту з брикетом і вакциною неможливо.
Заздалегідь дякуємо за розуміння!


Сектор цивільного захисту та взаємодії з
правоохоронними органами Петриківської
райдержадміністрації
Петриківське районне
управління ГУ Держпродспоживслужби
в Дніпропетровські області
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор