www.petrikiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 27 вересня 2021 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Петриківський район >> Новини
Сімейні форми виховання – підтримка дітей, які потребують допомоги
Версія для друку Написати листа
Втратити рідну людину, це завжди дуже страшно, але набагато страшніше, коли дитина залишається сиротою при живих батьках. Нажаль такі випадки трапляються в наш час.

Якщо Ви вірите що чужих дітей не буває, що проблеми дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, - справа не тільки держави та фахівців,
що кожна людина здатна змінити життя хоча б одної дитини, взявши її в свою родину, можливо Вас зацікавлять сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Існує декілька традиційних форм прийняття дитини на виховання у сім’ю, серед яких – усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу та патронатна сім’я.

Усиновлення – прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться в її інтересах для забезпечення стабільних і гармонійних умов її життя. При усиновленні дитина стає повноправним членом родини, за рішенням суду отримує прізвище нових батьків. Дотримується конфіденційність — таємниця усиновлення. Родина отримує виплату як при народженні, якщо дитина маленька, можна також оформити декретну відпустку.

Встановлення опіки та піклування – це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опікуни (піклувальники) є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень. До їх обов’язків належить виховання дитини, піклування про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечення одержання дитиною повної загальної середньої освіти, здійснення повного медичного обстеження підопічного двічі на рік. Така форма виховання передбачена переважно для родичів. У цьому випадку за дитиною зберігається її статус, дитина користується усіма пільгами, але не можна змінювати прізвище, ім’я, по-батькові. Опікун отримує виплату на цю дитину - держава сплачує два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку.

Прийомна сім’я - це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Батьки, які виявили бажання створити прийомну сім’ю, повинні пройти триденне навчання у обласному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Рішення про створення прийомної сім'ї приймається рішенням виконавчого комітету. Сім’я отримує виплату — два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку. Крім того прийомним батькам держава виплачує 35% від суми виплат на дітей у вигляді зарплатні.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, в яку влаштовуються на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних дітей. Дитячий будинок сімейного типу потребує більш серйозної житлової бази — або у родини є таке житло, або місто повинно надати таке житло. В Україні діє програма, згідно з якою держава пропонує субвенцію на будівництво чи придбання житла відповідної площі для створення будинків сімейного типу.

Усі форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування можуть лише пом’якшити негативний вплив становища на дитину, у якому вона опинилась, але не забезпечують її право на виховання в повноцінній біологічній сім’ї.

При створенні патронатної сім’ї один з батьків повинен бути безробітним. Патронатний вихователь проходить навчання, а також та людина, яка буде його помічником (хтось із членів сім’ї). Обов’язкова умова — досвід виховання власних дітей. Патронатному вихователю гарантована достойна оплата послуг, допомога та професійна підтримка фахівців соціальної сфери. Соціальні виплати на дітей, влаштованих під патронат, становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми складає 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи.

Для отримання більш докладної інформації по опіці (піклуванню), усиновленню, створенню прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу та патронатної родини Ви можете звернутись до Петриківського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді за тел.:2-27-99, к. 216 (приміщення адміністрації).

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор